01.12.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.88 3.84 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 4 střely, čas na ledě 12:01 (03:49:21)

1. Derick Brassard (NYR) 1+1
2. Elias Lindholm (CAR) 0+1
3. Mats Zuccarello (NYR) 1+0
Ačkoliv ve třetí třetině padl pouze jeden gól, zápas pokračoval ve vysokém tempu a na obou stranách bylo k vidění několik obrovských šancí. Jako jediný se ale prosadil Chris Terry, který po samostatném úniku u pravé tyče zametl puk pod beton ležícího Henrika Lundqvista a závěr zápasu ještě nabídl obrovské drama, Hurricanes se ovšem ani po odvolání brankáře v čase 58:32 a oddechovém času vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. Na straně Rangers měli ve třetí části obrovskou šanci Derick Brassard, který dostal krásnou přihrávku a mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže trefil pouze levou tyč, zatímco Keith Yandle nejprve vyprášil levý beton Cama Warda střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho následná dorážka u levé tyče zamířila místo do prázdné brány mimo. Největší šanci Caroliny Hurricanes měl na hokejce již v úvodu třetí třetiny Elias Lidholm, který se snažil z blízkosti zamířit přesně do pravého horního rohu, Henrik Lundqvist ale jeho střelu lapačkou vyrazil a poté zneškodnil betonem ji jeho následnou dorážku. Konečný výsledek. New York Rangres 4 Carolina Hurricanes 3.

59:59

Rangers předvedli skvělou obrannou hru a ustáli závěrečný tlak. V dnešním zápase se už nic nestane.

59:43

Dan Gerardi vyhodil puk do obranného pásma a Carolině už nezbývá příliš času.

59:35

Necelých 25 sekund zbývá do konce dnešního pohledného zápasu. Rohodčí ještě upravili časomíru.

59:24

Kris Versteeg na levém křídle z ostrého úhlu minul bránu a připravil Hurricanes o útočné pásmo, protože puk se po jeho střele dostal podél hrazení až do obranné třetiny Caroliny.

59:00

Brána Hurricanes je prázdná a do konce utkání zbývá pouze jedna minuta.

58:44

Dominic Moore dostal hokejisty Hurricanes v obranném pásmu pod tlak, ti ale vzápětí zvládli rozehrát.

58:32

Útok Caroliny Hurricanes zastavilo postavení mimo hru a hosté si vyžádali oddechový čas, po kterém Cam Ward zůstane na střídačce!

58:21

Mats Zuccarello odvedl ve středním pásmu skvělou práci a vytlačil Hurricanes do jejich obranné třetiny.

57:51

Carolina Hurricanes se dostala ke střele od modré čáry, která jen těsně minula bránu Henrika Lundqvista.

57:35

Rangers se vymanili z tlaku, ale pouze na chvíli. Hurricanes opět v útočném pásmu.

57:06

Marc Staal bojoval v rohu obranného pásma o puk, nepodařilo se mu ho ovšem vyhodit.

57:01

Hra byla přerušena a vhazovat se bude po levici Henrika Lundqvista.

56:52

Ron Hainsey vypálil z levého křídla na přední tyč, kde byl připravený Henrik Lundqvist a po dobrém zákroku přerušil hru.

56:35

Na obou stranách byl vyloučen jeden hráč a hra pokračuje ve hře 4 na 4.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Zuccarello (Boyle, Brassard), 19. Lindberg (Boyle, Yandle), 23. Kreider (Fast), 36. Brassard (Hayes) – 22. J. Staal (Nestrašil, Nordstrom), 38. Rask (Lindholm, Slavin), 49. Terry (Skinner, Hainsey)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Yandle, Girardi (A) – M. Staal (A), Boyle – McDonagh (C), Klein – Moore, Stoll, Etem – Miller, Hayes, Stalberg – Kreider, Lindberg, Fast – Nash, Brassard, Zuccarello.

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hanifin, Slavin – Liles, Pesce – Hainsey, Faulk (A) – Malone, McClement, Terry – Nordstrom, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Nash, Versteeg – E. Staal (C), Rask, Lindholm.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Watson – Scott Cherrey, Darren Gibbs