Hokejová Liga mistrů

Hokejová Liga mistrů – 8. hrací den

30.08.2015, 12:00 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

20:30

Ode mě je to z dnešního souhrnného přenosu osmého hracího dne Ligy mistrů vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek večera. (20:30:58)
Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 2:4

JYP Jyväskylä potvrdila roli favorita v anglickém Sheffieldu a po výhře si zajistila i postup do play off v Lize mistrů.

Branky a nahrávky:
16. Dowd (Nelson), 38. Roy (Eddy, Fretter) – 28. J. Nättinen (Tavi, Tuppurainen), 32. Hotakainen (Tavi, Nenonen), 48. Antonen (Luoma), 59. Tavi (Kemiläinen, Tuppurainen)

Gól! Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 2:4!
Hosté získali ve vlastním pásmu kotouč. Tam si ho přebral Jani Tuppurainen, který ho ve středním pásmu i s trochou štěstí předal JANNE TAVIMU, jenž ho dopravil do prázdné branky!

Gól! Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 2:3!
Finský celek znovu skóruje v přesilové hře a dostává se do vedení 3:2! Joose Antonen dokázal dorazit puk do branky po střele Luomy a dostat JYP do vedení.

Košičtí se ujali vedení v 58. minutě přesilovkovým gólem Suji, nicméně agresivně hrající Klagenfurt se dostal k závěrečnému náporu při hře bez brankáře a hosté měli co dělat, aby těsný náskok udrželi! Ale podařilo se.

10. Kapstad (Koch, Schumnig), 35. Setzinger – 4. Lelkeš (Jenčík), 31. Bicek (Bartánus, Suja), 58. Suja (Bicek, Philipp)

Gól! EC Klagenfurter AC – HC Košice 2:3!
Košice využívají tři minuty před koncem dvojnásobnou přesilovku a ujímají se těsného vedení! Dotáhnout zápas k vítěznému konci?

Gól! Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 2:2!
Menších zmatků v obraně finského celku dokázal výborně využít MATHIEU ROY, který si sjel před brankáře a tečoval rychlý pokus obránce Cullena Eddyho z blízkosti!

Pardubice tahaly od úvodu za kratší konec provázku a bohužel se nepodařilo nic vytěžit ani z jednoho srovnání skóre. Färjestads byl vždy o krůček napřed a nakonec to potvrdil výhrou. Pardubice prohrály i druhý domácí zápas.

50. Svoboda (Gregorc, Sýkora), 55. Rolinek (Sýkora) – 14. Johan Persson (Gulaš, Ryno), 51. Johansson (Nygren), 58. Ryno (Nygren)

Gól! Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 1:2!
Valtteri Kotakainen dotahuje obrat ve skóre! Jyväskylä se ve 32. minutě dostává do vedení!

Gól! Sheffield Steelers – JYP Jyväskylä 1:1!
JOONAS NÄTTINEN po individuálním průniku Taviho obdržel pěknou přihrávku před branku a střelou z voleje překonal Tylera Planteho! Finský celek se po zásluze ve druhé periodě konečně prosadil.
Gól! HC Dynamo Pardubice – Färjestads BK 2:3!
Tentokrát to domácímu celku vydrželo o něco déle, ale pouze o trochu. Hostující celek se zásluhou JOHANA RYNOA, jenž tečoval střelu Nygrena, dostává opět do vedení v době, kdy do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.

Gól! HC Dynamo Pardubice – Färjestads BK 2:2!
A je opět vyrovnáno! Sýkora vyhrál vhazování přímo na připraveného TOMÁŠE ROLINKA, který na nic nečekal a poslal kotouč přímo do soupeřovy brány.