Německá Bundesliga

Borussia Dortmund – Hertha BSC

3:1

konec (1:0)

30.08.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • 3. kolo • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.21 7.0 17.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:28:16)

Dnešní utkání sledovalo 80 500 diváků!
Je dobojováno, Borussia Dortmund porazila Herthu Berlín 3:1! Druhá půle byla mnohem aktivnější, než ta první. Hned v 51. minutě upravil na 2:0 Pierre-Emerick Aubameyang a zdálo se, že se opět schyluje k výsledku 4:0 pro BVB. To by si ovšem nesměl říct v 78. minutě svoje Salomon Kalou, který snížil na 2:1. Ve třetí minutě nastavení ale po výborném vyškolení obrany upravil na konečných 3:1 Adrian Ramos. Dortmund ale mohl vsítit mnohem více gólů. Ramos měl ještě skvělou šanci v 89. minutě. V minutě třiasedmdesáté netrefil prázdnou klec Šindži Kagawa a stejný prohřešek opakoval o tři minuty déle Marco Reus. Dortmund si ale i tak připisuje plný počet bodů. Dortmund 3 Hertha Berlín 1.

90+4

90+3

90+3. Adrián RAMOS - 3:1

90+3

Dortmund právě vstřelil branku!
Tak tomuhle se říká vyškolení obrany! Po sérii přihrávek, kterou završila parádní patička Mchitarjana se prosazuje ADRIAN RAMOS a máme rozhodnuto – 3:1!

90+2

V závěrečných chvílích tohoto klání je u míče Hertha Berlín, která se snaží vyrovnat seč to jen jde.

90+1

Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90

A opět další ofsajdu hráčů Borussie Dortmund. Fanoušci BVB hodně protestují, ale verdikt rozhodčího je verdikt rozhodčího.

89

Do nádherné šance se dostal Adrian Ramos! Tentokrát však rozhodčí odpískal ofsajd.

88

Hra se přesunula na dortmundskou útočnou polovinu, zde však ale kombinuje hostující celek a vyčkává na skulinku v obraně BVB.

87

Po menším zdržení se již pokračuje v zápase, u míče jsou hráči Berlína a přesouvají se ke kleci Dortmundu.

86

Potvrdit vítězství zkoušel z dálky Weigl. Jeho pokus však Thomas Kraft s přehledem zneškodnil.

85

Herthu gól nakopl a v současné chvíli je o dost více aktivní. Podaří se berlínskému celku ještě vyrovnat?

84

Z velké dálky pálil Adrian Ramos, ovšem trefil se přímo do Langkampa, který si vyžádal ošetření.

83

A další gólová příležitost na straně Dortmundu! A opět zcela volná klec! Tentokrát však Henrich Mchitarjan zazmatkoval a odkrytou klec netrefil.

82

Langkampův pokus odrazila obrana BVB a domácí celek se opět dere dopředu.

81

Po rohovém kopu se dostal k palbě Ramos, jeho projektil však se štěstím vyrazil Thomas Kraft.

3:1

konec (1:0)

Branky: 28. Hummels (Kagawa), 51. Aubameyang (Ginter), 90+3. Ramos (Mchitarjan) – 78. Kalou

Karty:   44. van den Bergh (HER), 50. Weiser (HER)

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Gündoğan (79. Ramos), Weigl – Kagawa, Reus (79. Piszczek), Mchitarjan – Aubameyang (71. Hofmann).
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, S. Bender, Hofmann, Ramos, Piszczek, G. Castro.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred (59. Baumjohann), Lustenberger – Stocker (46. Weiser), Darida, van den Bergh (72. Kalou) – Haraguči.
Náhradníci: Almenning Jarstein – Stark, Kalou, Baumjohann, Tolga Ciğerci, Weiser, Beerens.

Rozhodčí: Guido Winkmann – Christian Bandurski, Arno Blos, Bibiana Steinhaus

Diváci: 80 500