Letní univerziáda - ženy

Česko – Čína

94:71

konec (19:19, 42:36, 71:63)

05.07.2015, 03:00 • Gwangju (Jižní Korea) • Skupina B • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Skvělý výkon je i příslibem do dalšího zápasu, který Češky sehrají proti Italkám, jež podlehly hráčkám Spojených Států 68:80. S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji dobrou noc nebo naopak dobré ráno a právě při zápasu s Itálií již v noci na pondělí od 05:00 se s Vámi těším na počtenou! (04:53:38)
Je sice pravda, že Čínu hodně oslabilo vyfaulování šestnáctibodové Wu, ale z individuálního hlediska byly Češky zkrátka lepší. Monika Satoranská a Andrea Sládková zaznamenaly double-double! Satoranská za 28 bodů a 13 doskoků, Sládková přidala ke 14 bodům ještě 10 doskoků. Jeden doskok scházel Tereze Vyoralové, která si připsala 17 bodů a 9 doskočených míčů.
Češky dominovaly na doskoku, v útoku zaznamenaly hned 24 doskoků, i v obraně byly silnější z tohoto hlediska, hrály koletivněji, méně ztrácely míč a dokonale využily formy některých hráček.
Tak tento zápas byla doslova fantazie. Ještě ve třetí čtvrtině Čína byla dokonce o bod ve vedení a držela nadějné skóre, ale vynikající prací v závěrečné desetiminutovce dokázaly Češky nakonec rozdrtit své soupeřky o 23 bodů – upřímně, kdo by to po poločase a vlastně i na začátku čtvrté čtvrtiny řekl!

40:00

Konec zápasu. (94:71)

39:53

Vyoralová obě dává! (94:71)

39:53

Jiamei Liang se netrefila ani za dva, ani za tři body a navíc faulovala Vyoralovou při doskoku. Vzhledem k tomu, že to je pátý čínský faul, jsou tu dvě šestky. (92:71)

39:29

Dvacetibodová hranice v rozdílu je pokořena! A kdo jiný, než fantastická Monika Satoranská, toho mohl dosáhnout! (92:71)

38:55

Satoranská zapisuje ztrátu, za tohoto stavu to však vůbec nebolí. (90:71)

38:32

Oddechový čas pro český tým. (90:71)

38:25

Vše potvrzuje Monika Satoranská dalšími dvěma body. (90:71)

37:50

Po dlouhé době dává koš i Zhifang Zhao. Dostává se na 20 bodů, to není však nic platné, Češky již toto vedení nepustí. (88:71)

37:29

Bos schází k dvacetibodovému vedení! Vyoralová se dostává na 15 bodů, utkání se nečekaně mění v debakl Číňanek! (88:69)

36:44

Krize Číňanek se prohlubuje. Koš nedává ani Liu, Čína v této čtvrtce dala jen 6 bodů oproti 15 českým! (86:69)

36:14

Wang navíc opět přichází o míč, její sedmá ztráta! Vyoralová připisuje zisk, a také následně útočný doskok po nepřesné střele Sládkové. Sama Vyoralová nakonec i zakončuje útok. Čína si bere time-out, troufám si však tvrdit, že je již na lopatkách! (86:69)

36:01

Nic se neděje, jako by si Češky řekly! Adamcová doskakuje útočný míč, Sládková se prosazuje za dva body! Rozdíl je stále vyšší. (84:69)

35:49

Přichází ovšem koš s faulem Satoranské! Obrovská škoda, že nabídnutou výhodu Češka nevyužívá. (82:69)

35:29

Wang se s tím nechce smířit, doskakuje v útoku míč a snižuje. (80:69)

35:03

Lenka Bartáková dostala míč za perimetr od Vyoralové a z tříbodové vzdálenosti je úspěšná! Že by toto byl rozhodující koš, který zlomí odpor Číny? (80:67)

94:71

Česko: Lenka Bartáková, Beata Adamcová, Petra Záplatová, Pamela Therese Effangova, Tereza Vyoralová, Renáta Pudláková, Barbora Kašpárková, Karolína Elhotová, Andrea Sládková, Monika Satoranská, Klára Vojtíková, Naďa Salačová.

Čína: Zhifang Zhao, Zixin Zhao, Zhengmin Zhu, Di Wu, Xuan Liu, Rong Wang, Jianyi Ma, Li Sun, Jiamei Liang, Weiqianru Zhang, Tong Jiang, Tongyi Liu.