04.05.2015, 02:30 • United Center, Chicago • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.2 3.7 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Útok Chicaga od nový sezóny posílí mladá hvězda SKA Petrohrad

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:40
Marián Hossa (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:29 (05:26:13)
1. Patrick Kane (CHI) 2+0
2. Duncan Keith (CHI) 0+1
3. Corey Crawford (CHI) 30 zák., 1 gól, 96.8%
Dnešní utkání je tedy u konce a Chicago se v sérii ujímá vedení 2:0. Ve třetí třetině se sice Minnesotě podařilo snížit zásluhou Metta Dumby, avšak gól Patricka Sharpa a trefa do prázdné brány v podání Patricka Kane znamenaly vítěství Chicaga v poměru 4:1.

60:00

59:53

Po zakázaném uvolnění Minnesoty se hra ještě přestěhuje k Dubnykovi.

59:23

Ani další pokus neznamenal velké nebezpečí pro domácího brankáře, Chicago dostává puk do neutrální zóny mezi modrými čarami.

58:48

Hosté to ještě zkouší, ale střela od modré čáry k překonání Coreyho Crawforda nevedla.

Patrick KANE - 4:1

57:53

Chicago právě vstřelilo branku!
K powerplay Minnesoty přeci jenom došlo, avšak jen, co Dubnyk vjel na střídačku, přišli hosté o kotouč a PATRICK KANE dokázal trefit odkrytou bránu. Pro Kanea je to druhá branka dnešního utkání, Chicago vyhraje i v druhém utkání této série. Asistence: Patrick Sharp, Niklas Hjalmarsson

56:59

Hossa se ještě dostal ke střele, kterou však minul. Očekává se powerplay Minnesoty.

56:38

Dumba sice ustál dva tvrdé ataky domácích hráčů, ale poté se k puku dostali přeci jenom Jestřábi a Toews rozvlnil boční síť Dubnykovy svatyně.

55:53

Nahození Minnesoty skončilo až v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

55:38

Richards pouze nahazuje kotouč za Dubnykovu bránu, Chicago se již nikam netlačí.

54:06

Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut a 45 sekund, to je čas na komerční přestávku.

54:06

Toews táhl protiútok Chicaga, přenechal puk Sharpovi, avšak jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

53:25

Zakázané uvolnění domácího celku přináší odpočinek Crawfordovi, který Scandellovu bombu inkasoval do masky a dojíždí si pro masku náhradní.

52:40

Další zákrok Coreyho Crawforda. Jestřábi se dostávají pod tlak.

4:1

Branky a nahrávky: 33. Toews (Hossa), 40. Kane (Keith), 48. Sharp (Terevainen), 58. Kane (Sharp, Hjalmarsson) – 42. Dumba (Suter, Dubnyk)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Rozsíval, Keith (A), Seabrook, Timonen, Oduya, Hjalmarsson – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Desjardins

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter (A), Spurgeon, Scandella, Leopold, Dumba – Pominville, Granlund, Parise (A) – Zucker, Stewart, Koivu (C) – Niederreiter, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Cooke

Rozhodčí: Gord Dwyer, Eric Furlatt – Pierre Racicot, Steve Miller

Diváci: 21 934