Davis Cup

J. Veselý, A. Pavlásek – S. Groth, L. Hewitt

3:2 1:6, 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), 6:2

07.03.2015, 13:39 • ČEZ ARÉNA, Ostrava (tvrdý povrch) • Josef Cestr (@Hyddaw)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry deblové dvojice Veselý, Pavlásek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (17:18:46)
Ačkoli prohrávala nejmladší deblová dvojice v historii českého Davis Cup již 0:1 na sety a 1:3 ve druhém setu, dokázali se vrátit zpět do zápasu a vybojovat druhý set ve svůj prospěch. Třetí set znovu patřil jednoznačně Australanům (3:6). Čtvrtý z pěti odehraných sad ale získala znovu česká dvojice, a znovu to bylo v tie-breaku. Do rozhodujícího pátého setu vstupovala v lepším rozpoložení česká dvojice tenistů. Do stavu 3:2 si obě strany držely svá podání, ale právě v následujícím šestém gemu se povedlo Veselému s Pavláskem vzít podání soupeřům a při stavu 5:2 využili čeští reprezentanti druhou možnost v podobě mečbolu. Česká dvojice Veselý, Pavlásek tak vybojovala první bod pro Česko v letošním 1. kole Davisova poháru po více než tříhodinové bitvě.

Konec zápasu

6:2

Nakonec přeci jen čeští tenisté vítězí v dnešním zápase! Return australské dvojice mířil do sítě.

A-40

Znovu to byl Groth, který nedostal míček zpět do kurtu. Česká dvojice má k dispozici mečbol s pořadovým číslem dva.

40-40

Ten však česká dvojice nevyužívá. Úder Pavláska byl příliš krátký. Shoda.

40-30

Grothův úder zalétl až za základní čáru českých hráčů. Pavlásek s Veselým mají k dispozici mečbol!

30-30

Nyní naopak nedokázal australský tenista dostat zpod svých nohou úder Adama.

15-30

Groth po dlouhé době přidává australské dvojici fiftýn po přestřelce s Pavláskem na síti.

15-15

Pavlásek se snažil o kraťas, který by nejspíše Groth nedoběhl. Jenže míček se zastavil na síti.

15-0

Grothův return pohltila síť.

5:2

Konec přestávky, Adam Pavlásek bude podávat na vítězství české dvojice v tomto zápase.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Pavlásek zahrál míček po čáře na raketu Grotha, který nedokázal nasměřovat míček zpět do kurtu. Česká dvojice tak znovu získali podání soupeře.