3:3

konec (2:1)

28.08.2014, 20:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.6 4.1 5.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste toto utkání sledovali a přeji Vám hezký zbytek večera! (22:33:04)
Po závěrečném hvizdu propukla obrovská radost na straně hráčů a realizačního týmu HJK Helsinky. Finský celek totiž podruhé ve své historii postupuje do skupinové fáze některého z evropských pohárů. V sezóně 1998-99 si HJK zahrálo skupinu v Lize mistrů. Rapid přitom brzy vedl 2:0 a zdálo se, že by mohl postoupit. Na góly domácích však rychle odpověděl Kandji a zlomový moment duelu přišel v 76. minutě, kdy se z trestného kopu trefil Alho. Snahu Vídeňanů o zázrak pak definitivně utnul v 88. minutě Savage, jenž proměnil penaltu za faul na svou osobu. Na postupu HJK už nemohla nic změnit ani trefa Wydry, jenž srovnal na konečných 3:3.

90+5

90+5

Perovuo ještě dostává žlutou kartu za faul na Hofmanna.

90+4

Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Alho, přichází Heikkilä.

Dominik WYDRA - 3:3

90+4

Rapid právě vstřelil branku!
DOMINIK WYDRA napálil odražený míč ze 30 metrů k tyči hostující svatyně a vyrovnává na 3:3. To už však bude mít kosmetický vliv pouze na pohárový koeficient. Na postup Rapid stále ztrácí dva góly.

90+3

Alho trefil skluzem Starkla a ještě se u toho zranil. Nyní je ošetřován v zámezí.

90+3

Žlutou kartu dostává Nikolai Alho (HJK Helsinki).

90+2

Po Schaubově rohovém kopu fauloval v hostujícím vápně Maximilian Hofmann.

90+1

Rozhodčí Lannoy nastaví čtyři minuty.

Demba SAVAGE - 2:3

88

Helsinki právě vstřelily branku!
DEMBA SAVAGE dělá tečku za postupem HJK do skupinové fáze EL! Ze značky pokutového kopu zamířil do horní části brány po pravé ruce Novoty. Ten sice vystihl směr střely, ale na míč dosáhnout nemohl.

88

Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Kandji, přichází Perovuo.

87

Žlutou kartu dostává Pavelić (SK Rapid Vídeň).

Faul Paveliće na Savaga v pokutovém území

3:3

konec (2:1)

Branky: 10. Schaub, 13. Schaub, 90+4. Wydra – 15. Kandji, 76. Alho, 88. Savage (pen.)

Karty:   63. Schwab (RVI), 87. Pavelić (RVI) – 60. Schüller (HSK), 83. Doblas (HSK), 90+3. Alho (HSK), 90+5. Perovuo (HSK)

SK Rapid Vídeň: Novota – Pavelić, Sonnleitner, M. Hofmann, Schrammel – Behrendt (46. Wydra), Schwab – Schaub, S. Hofmann (C) (72. Petsos), Kainz (79. Starkl) – Berič. Trenér: Zoran Barisic
Náhradníci: Maric – Petsos, Grahovac, Stangl, Schobesberger, Wydra, Starkl

HJK Helsinki: Doblas – Sorsa, Moren, Heikkinen, Lampi – Tainio (C), Schüller (68. Zeneli) – Alho (90+4. Heikkilä), Lod, Savage – Kandji (88. Perovuo). Trenér: Mika Lehkosuo
Náhradníci: Eriksson – Baah, Heikkilä, Mannström, Forssell, Perovuo, Zeneli

Rozhodčí: Stéphane Lannoy – Annonier, Lompre (FRA)

První zápas: Helsinki - Rapid 2:1

Lok. Moskva – Apollon Limassol 17:00 1:4